Двадцять років тому, у січні 2000 року, до кабінету міністра освіти і науки України зайшов Василь Кремень, і уперше – як керівник цієї установи. За п’ять років його міністерства один одного змінили три Прем’єр-міністри, але Василь Григорович незмінно залишався в урядовій «обоймі» (і це – найкращий результат серед усіх профільних міністрів незалежної України). І хоча, за його власними словами, робота на цій посаді серйозно додала сивини і «скоригувала» тиск, Василь Кремень вважає саме цей період найбільш продуктивним, зважаючи на досягнуті результати. Про них, а також про відповідальність, важливість зворотного зв’язку та бачення майбутнього ми розмовляємо з Василем Григоровичем.

ЗАВАНТАЖИТИ

UM logoНовий 2020 рік Товариство «Знання» проголосило Роком Миколи Даниловича Руденка.

Про це йшлося, коли у приміщенні Київського планетарію відзначали 80-річчя Раїси Опанасівни, його дружини.

Хоча цією темою й не вдалося сколихнути владу та домогтися офіційного проголошення, однак, заручившись підтримкою Національної спілки письменників України, товариства Подолинського та товариства «Просвіта», рік приурочили українському дисидентові патріотичними силами. Видатний український письменник, мислитель і правозахисник заслуговує пошани у свій сотий рік.

Оригінал статті: http://www.golos.com.ua/article/325877

У товаристві «Знання» відбулися «Руденківські читання», присвячені 100-річчю видатного письменника, філософа, правозахисника, Героя України Миколи Руденка.

У товаристві «Знання» відбулися «Руденківські читання», присвячені 100-річчю видатного письменника, філософа, правозахисника, одного із засновників Української Гельсінської групи, лауреата Шевченківської премії, Героя України Миколи Руденка.

Днями у київському Планетарії, у рамках міжнародного тижня космосу, відбулась зустріч з однією з таких легенд, американською астронавткою українського походження Гайдемарі (Гайді-Марія) Стефанишин-Пайпер.

ЗАВАНТАЖИТИ

У конференц-залі Київського планетарію з нагоди Тижня космосу зібрались учасники клубу «До зірок», члени благодійної організації «Діти — наше майбутнє», студенти Університету сучасних знань Товариства «Знання» України.

Метою клубу «До зірок», який працює уже 20 років, є популяризація знань про освоєння космосу та особистостей, причетних до цього, серед учнівської молоді та студентів. Почесною гостею дітей і дорослих у Київському планетарії стала Надія Адамчук-Чала, учений-біолог, космонавт, член загону астронавтів Державного космічного агентства України. Надія Іванівна виступила з темою «Використання супутникових технологій у сучасному виробництві».

ЗАВАНТАЖИТИ

13920029 1229776097054499 573400279025374318 o 0 0 1 0У Товаристві “Знання” України в 12 вересня ц. р. відбувся круглий стіл за участю голови правління Товариства, члена-кореспондента НАПН України, президента Університету сучасних знань Василя Кушерця. Крім представників Товариства “Знання” України, у заході взяли участь Всеукраїнське товариство “Просвіта” ім. Тараса Шевченка, Національна спілка письменників України, журналісти, лектори.

Василь КРЕМЕНЬ, президент НАПН України, доктор філософських наук, професор, академік НАН України і НАПН України.

ЗАВАНТАЖИТИ